Bebek ve çocuk yemekleri için kaynaklar, websiteleri ve kitaplar

Oct 11, 2008 - 1 Yorum

Bebeklere ve çocuklara değişik yemekler hazırlama konusunda ne kadar çok yardımcı kaynak olursa o kadar rahat oluyor. Benim beğenerek kullandığım kaynaklar şunlar.

KİTAPLAR

Super Baby Food Kitabi Benim ilk katılara geçişte başucu kitabı dediğim kitap. Özellikle doğal ve organik olmak, ve de herşeyi kendi evinde yapmayı tercih eden annelere tavsiyem. İlk yemeğin hazırlığından tutun, meyve peltesi yapmaya kadar A dan Z ye inanılmaz kapsamlı bir kitap. Dondurulmuş sebze ve meyve küpleri fikri ve daha birçok pratik öneri, tarif vs bu kitaptan. Sadece ilk bebeklik için değil tüm çocukluk için başvuru kaynağınız.

 

 

 

 

First Meals Super Baby Foods’dan sonra hem mideye hem göze hitap eden tarifler içeren harika kitap. Değişik tarifler mevcut. Resimli olması da güzel.

 

 

 

 

 

Anne, Ben Acıktım! 0-6 Yaş İçin Yemek Tarifleri – Sahrap Soysal

Sahrap Soysal’ın yemek kitaplarını bilen varsa bu çocuklar için olan kitabı da o kadar orijinal ve lezzet dolu. Klasik ve yöresel yemek ağırlıklı. Aileniz için ana yemek kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. Çok değişik tarifler mevcut.

 

 

 

 


Yiyorum Büyüyorum Sevgiyle Hazırlanan Sağlıklı Çocuk Yemekleri
– M. Zümrüt Özkan Anjuere

Biraz daha modern ve gündelik yemekler. Basit malzemelerle değişik ve lezzetli kombinasyonlar var. Kategorizasyon çok güzel, elimde tavuk var ne yapsam deyip tak açıp buluyorsunuz.

 

 

 

 

Anne Yemekte Ne Var – Benal Büyükgebiz

Bu kitap elime yeni geçti. Yemek tarifi değil daha çok görsel bir kitap. Bir çocuk gastroentoloğu ile bir grafiker hazırlamış. Her sayfada başka bir tabak dekorasyonu ve sunum mevcut. Yemeklerden envai çeşit hayvan, surat, araç vs hazırlayabilmek ve ilham almak için güzel bir kitap.

 

 

WEBSİTELERİ

Bebeğim Ne Yesin? Yeni başlayanlar için güzel bir kaynak.
Sağlıklı Çocuk Yemekleri
Yiyorum Büyüyorum


Etiketler: , ,

«       |       »
"Bebek ve çocuk yemekleri için kaynaklar, websiteleri ve kitaplar" için 1 Yorum yapılmış.

  1. Moonless says:

    Teşekkürler, bu kitaplar benim de çok işime yarayacak . sevgiler..

Bir Yorum Yazın