Zoraki kader

Jul 07, 2007 - 8 Yorum


Bugün 7.7.2007 yani yedi temmuz ikibinyedi. Gazetelerde şansı bol olsun diye bugün evlenenlerin, işyerlerinde ve özellikle kumarhanelerde yapılan 7 ile alakalı promosyonların haberi var.

Esas komik olan ve benim ilgi alanıma giren hamile olup bugün için sezeryanla çocuklarını doğuranların ve (ve doğurtan doktorların) haberleri. Bebekler orada uslu uslu otururken yeteri kadar gelişti mi falan diye bakmadan “Hadi çocuğum, bugün aynı rakamlar yanyana geliyor. Biz de seni oradan çıkartacağız” diyenler anne baba adayları bir yana bir de buna izin veren sağlık kuruluşları ve çalışanları var. Kel alaka bir örnek vereyim. Gecenin 3.33 ünde uyurken sizi uyandırıp “Hadi şimdi kalkıp, 3 kere zıplayıp, 3 kere horoz gibi ötersen çok şanslı olacaksın.” deseler uykunuzdan uyanır mısınız? Bebekleri gelişmekte oldukları ortamdan vaktinden önce çıkarmak şans getirir mi iyi düşünmek lazım.

Ben annemin karnında 5 gün daha bekleseymişim ben de şanslı farzedilen bir rakamın yanyana geldiği bir tarihte doğacakmışım. Oğluşun beklenen doğum tarihi 18 Mayıs 2005 idi. Ben de kasıp doktora sezeryan diye dayatsaymışım, doktor da ellerini ovuştura ovustura “Buyur abla, ameliyat odası şu tarafta” deseymiş Kıpırcan’ın da doğum tarihi de 5.5.2005 olabilirdi. Ne olacak 13 gün erken değil ki diyebilirsiniz. Ama Kipircan 9 gün geç geldi. Belki hakikaten içeride bir o kadar kalıp gelişmeye ihtiyacı vardı.

Tüh tüh, rakamların yanyana geldiği bir gün doğamadık. Şimdi ikimiz de şanssız mıyız? Bugün zoraki doğurtulan bebekler şanslı mı sizce?


Etiketler:

«       |       »
"Zoraki kader" için 8 Yorum yapılmış.

 1. www.edasuner.com says:

  Batıl şeyler bunlar canım annem. Sen zaten şanslısın çünkü çook cicii bir annesin tatlım benim

 2. yummymummy says:

  kesinlikle haklisin pratikcim.. bir de burcuna gore zoraki doguranlar var… hatta yukselenini ayarlamak icin ara baslik olarak saatini de ayarliyorlar… kabus…

 3. figen says:

  off of sinir oluyorum böyle plancılara.benimde oğlumla doğum günlerimiz arasında 5 gün var doktor tutturmuştu gelin sizle aynı gün doğsun diye.hayda beklesin bir kaç gün daha dedim ve hesaplanandan 5 gün önce mecburen doktorun uygun bir saatinde doğurtuldu.sezaryen olmam mecburiydi keyfi değil yani:)

 4. Ben Ona Resmen Asigim says:

  Doğal yoldan olmayanları ayrı tutuyorum benim arkadaşım kızını 5.5.2005te normal doğumla doğurdu ve gerçekten şansı olan bir bebekti. Bende oğlumu 42. hafta sonunda 18.07 de doğurmuştum.Doktor aman 19.07 tarihinde inanılmaz talep var (fb nin tarihiymiş.) sen 18 de gel demişti.Komedi bir şey.

 5. Pratik Anne says:

  Eda’cim,
  cok sagol. Yapma valla, kendimi birsey zannedecegim. 😛
  Yummy’ciim,
  Yuhunuz diyorum bu bahsettiklerine. Zorla da olsa burcunun o olduguna inaniyorlar mi?
  Figen ve ben ona resmen asigim,
  Desen olsun diye belli vakitte sezeryan olanlari kastediyorum ben zaten. Benim de bir arkadasim oglunu 5.5.2005 te normal olarak dogurdu. Halbuki beklenen dogum tarihleri kipircanla neredeyse ayniydi. Onunki erken geldi bizimki gec simdi aralarinda 3 hafta var. 🙂 19.07 de abukmus. Ben bir de bunlara canak tutan doktor ve hastanelere sasiyorum.

 6. ASYA says:

  sezeryan isteyince böyle bir seçim hakkıda oluyo di mi? acaba astrologlar buna ne diyo? ‘zorla’ burcu belirlenen bebeklerin burçları gerçekten öyle mi oluyo…astroloji de yalan oldu artık galiba:) gerçi ben pek inanmam ya…
  bunları düşününce de insanın normal doğurası geliyo:))

 7. Neslihan Toker says:

  Bloğunuzu çok başarılı buldum. Tebrikler
  Benim de bir bloğum var. http://www.bebekbakimi.blogspot.com Yaklaşık 1 aydır yazıyorum. Bir de http://www.elatoker.blogspot.com
  Sizinle, uygun görürseniz linklerimizi paylaşmak isterim.(Blog kardeşliği)Cevabınızı bekliyorum.
  İyi çalışmalar

 8. cocuklacocuk says:

  selam,
  tamam bizde rakamların yan yana gelmesiyle siirsellik kazanan bu günde yaptıklarımızı kaydettik ama tamamen işin eğlencesiydi bunlar. O tarih için doğum zamanını ayarlamak bize de çok ters bir durum. ben normal doğumda israr ederken , gecikti bebek artik sezaryen diyen doktorumun sayesinde sabaha sezaryana girecekken, gece tutan sancılarımın ardından normal doğumu şanşını bir daha elde etmem ama devamında yine sezaryanla fakat kendi doğum saatini belirleyerek dünyaya gelen kizim en büyük mutluluğumdur. randevulu gelmesi beni rahatsız etmişti, onu da rahatsız etmiş ki bu yolu seçti kızım.

Bir Yorum Yazın