Ürün Değerlendirme – Kullanıp vazgeçemediklerim – Mutfak

Apr 03, 2007 - 1 Yorum

Beğenmediğim mutfak eşyalarından sonra kullanıp çok beğendiğim ve tavsiye edebileceğim mutfak eşyalarını paylaşayım.

Malum çocuklu olunca çabuk yemek hazırlamak daha önemli bir meziyet haline geliyor. En çok sevdiğim Cuisinart’ın 3 parçalı Smart Stick Hand Blender’ı. Hem ufak, hem her işi yapıyor; çırpacağı, doğrayıcısı ve blender’ı var. Hem de katı, sıvı hiç gözünün yaşına bakmadan istediğiniz kıvama getiriyor. Ufak olduğu için temizlemesi kolay. Kıpırcan ın bir posiyon yemeği için koca mutfak robotunu çalıştırıp temizlemeye gerek kalmıyor. Fiyatı da çok uygun. Target’da 45 dolara sanırım ben Sams Club dan 30 dolara almıştım.

Bunun yanında Cuisinart Classic 7 Cup Food Processor mutfak robotum da büyük işler için çok kullanışlı. Kıyma yapma, köfte yoğurma gibi mühim işleri büyük abiye bırakıyoruz. Bu alet maaşallah o kadar sağlam ki bir ara nereden geldiyse, kahverengi pirinçten pirinç ununu (rice cereal) kendim yapacağim diye kafayı yediğim dönemde pirinci, darıyı vs. hepsini öğütmüştü. Bıçakları hala sağlam. Dilim ve rende parçaları da var. Onlar da çok işe yarıyor.

Açalya doğumgününde Tammo nun aldığı şef bıçağından bahsetmişti. Bu Miracle Blade bıçak seti de benim elim ayağım. Televizyonda reklamını gördüğünz bir tek şeyi alacaksanız bu ürün o. Bıçakları öyle keskin öyle rahat ki. Donmuş kıymanın hepsini çözdürmek istemiyorsam bu setin büyük bıçağı ile haşır huşur kesebiliyorum. Bu setin et bıçaklarını (steak knives) kullandıktan sonra normal bıçak setinize aynı gözle bakamıyorsunuz. Tahta bıçaklık da bütün hepsini derli toplu tutuyor.

Son olarak çok basit birşey ama sandviççilerde çalışanların kullandığı plastik eldivenleri çok kullanıyorum. Özellikle et ellerken, birşey yoğururken, yemek hazırlarken ellemem gerekiyorsa, sonradan elimi yıkasam bile tırnaklarımda veya yüzüğümde artık kalacakmış gibi geliyor. Bunları kullan, at çok rahat oluyor.

Bu iki ürün de Kıpırcan ile ilgili. Hem biberon kurutacağı hem emzik sepeti Munchkin marka. Biberon döneminde bu kurutacak herseyi daha derli toplu tutuyor. Biberon dönemi bittikten sonra kurutacağı şimdi sippy cup ları kurutmak için kullanıyoruz. Diğer sepet biberonların memelerini ve kapaklarını makinada yıkamak için kullanmak için çok faydalı. Tek tek bütün o meme ve kapakları yıkamak bazen çok zor geliyor. Makina çalışacaksa sıcak suda tertemiz oluyorlar.


Etiketler: ,
Kategoriler: Mutfak

«       |       »
"Ürün Değerlendirme – Kullanıp vazgeçemediklerim – Mutfak" için 1 Yorum yapılmış.

  1. Moonshine says:

    Ben de her ne kadar sadece 1 haftadir kullaniyor olsam da mutfagimin bastaci haline gelen sevgili kettle’imi ekleyeyim bu listeye:

    http://www.amazon.com/Braun-WK200W-Electric-Water-Kettle/dp/B00004S9H7

    Amerikalilar nedense elektrikli kettle kullanmamak icin direniyolar garip bi sekilde ama surekli her cesit cay ve ilik su icen ve soguk sudan hic hazzetmeyen birisi olarak kettle’im sag elim oldu adeta mutfakta. Nasil onsuz yasamisim diyorum simdi vallahi.

Bir Yorum Yazın