Neden…. Niçin… Niye….????

Dec 21, 2006 - 5 Yorum

…araba kullanmak veya evlenmek için ehliyet ve izin alınması gerektiği halde anne/baba olup bir insan yetiştirmek için ehliyet alınması gerekmiyor?

…her köşe başında dikiş ve makyaj kursları dahi olduğu halde halde anne/baba kursları, çocuk bakım ve yetiştirme kursları yaygın değil?

…devlet okul ve üniversitelerinde envai çeşit yabancı dil öğretildiği halde “anne babalar için çocuk ve gençlerle iletişim” dersleri/kursları yok?

…devlet okul ve üniversitelerinde ve hastanelerde ücretsiz bebek bakımı, çocuk yetiştirme kursları verilmiyor? Doğal seleksiyon bu kadar mı kendi başına bırakılır?

…evlenip belli bir yaşa gelince konu, komşu ve sokaktan geçen amca çocuk isteyip istemediğimizi sormaya başlar?

…ilk çocuk doğar doğmaz “Eeee ikinci ne zaman?” denir? Bu insanlar ne zaman tatmin olur, bilen var midir?

…konu, komşu ve sokaktan geçen amca çocuğumuza bizden daha iyi bakabilirmiş gibi her durumda ne yapmamız gerektiğini söyleme hevesi içindedir?

…önce herkes çocuk yapmamızı ister ve çocuğun ne güzel birşey olduğunu gece gündüz kafamıza kakar da hamile kaldığımızı duyar duymaz “Eh, sen önümüzdeki 7 ay iyi uyu, istirahat et. Doğumdan sonra hanyayı konyayı göreceksin” derl? Bu insanların anne adaylarına kastı nedir?

…neden anne/baba olup çocuğumuz büyüyünce kendimiz hiç çocuk / genç olmamış gibi hafıza kaybına uğruyoruz?

…bazı insanlar bebekli ve çocuklulara karşı inanılmaz derece tahammülsüzdürler? Kendileri dünyaya 30 yaşında mı gelmişler?


Etiketler:
Kategoriler: Aklımdan Geçenler

«       |       »
"Neden…. Niçin… Niye….????" için 5 Yorum yapılmış.

 1. Acalya says:

  Sorular cok yerinde Burcu, yine eline saglik diyorum baska da bi sey diyemiyorum.

 2. annelog says:

  İsabetl sorular:))

 3. Anonymous says:

  Hahhahhah ellerine saglik….

  cero

 4. yummymummy says:

  Selam Pratik..sana ilk kez yaziyorum:) Urun degerlendirmelerine goz attim da, yasadigin yerde eminim ki burda bulabildigimizden cok daha fazla faydali eser vardir bizi aydinlatmaya devam et lutfen:) Su tente falan hakikaten iyi fikirmis (fermuar cayirtisi disinda)

 5. Anonymous says:

  Cok komik olmus sorular:)

  esra

Bir Yorum Yazın