Tramplen yerine eski şiltenizi kullanın

Apr 04, 2013 - 5 Yorum

Kıpırcan ufakken, küçük boy bir tramplenimiz vardı. Burada kış uzun, oğlum da enerjik malum. Zıplasın enerjisini atsın diye fazla zıplamayan, kenarlarında tutacak yeri olan ufacık birşeydi. Kımılnaz doğduktan sonra sıralamaya başlar başlamaz o da kullanmaya başladı. Fakat kapasitesi ufak olunca bir süre sonra Kıpırcan’a, sonra da Kımılnaz’a küçük gelmeye başladı.

Yeni ve daha büyük tramplen almayı gözüm yemedi açıkçası çünkü oğlum tramplensiz dahi çok zıplayan ve de çok yükseğe zıplayan bir çocuk. Biz de IKEA’dan Kıpırcan’ın abi yatağını alırken aldığımız ilk şilte çok dandirik çıkınca, yatağa kalitelisini alıp, eski şilteyi hoplama zıplama köşesi yaptık. Sonra ranzaya geçince bir şilte daha fazla geldi. Onu da ekledik. Çocuklara diktiğim puflarla beraber bütün kış azacakları bir zıplama köşesi oldu.

Sadece zıplama mı? Hoplayıp, zıplama dışında, düz takla, ters takla, amut, uzun atlama, engelli koşu, her türlü olimpik sporu icra edeceğimiz bir tesis oldu. Çocuklardan enerji fışkırdığı ve sağa sola, birbirlerine çarpmaya başladıklarında, gidin aşağıda zıplayın gelin diyorum.

Tramplen almayı düşüneniniz varsa, kendinize yeni şilte alıp eskileri yeniden kullanıma sokun derim. Tramplenden de daha güvenli.


Etiketler:
Kategoriler: Oyun

«       |       »
"Tramplen yerine eski şiltenizi kullanın" için 5 Yorum yapılmış.

 1. Hoplayıp zıplamayı ben de çok sevdiğim için tramplen hayalim var aslında 🙂 şilte daha iyi gibi 🙂

 2. Mor says:

  Biz de böyle yapıyoruz. Hatta ben havalar ısınınca bahçeye çıkardım şilteyi, açıkhavada bol bol zıplıyor mimi 🙂 Kıpırcan fazla kıpır kıpırmış, amuda falan kalkıyor, bravo valla!

 3. cocuklacocuk says:

  Kuduruk çocuklar için birebir. Bizimkiler yatağımıza göz diktiler, zıplama faaliyetlerini bizim yatağımızda gerçekleştiriyorlar. Yakında bizim yatak emekli olacak 🙂
  şilte iyi fikir

 4. 3 çekyat gitti bu zıplamaya

 5. Asuman says:

  Bizde ilk önce kızımız için trambolin almıştık.Onun için çok kullandık,şimdi oğluşda kullanıyor ama çok yer kaplıyor malesef.Şimdi bir de top havuzu yaptı babamız,onuda yakın zamanda bir postta yazacağım.

Bir Yorum Yazın