Girişimci Anneler – Eğlen Öğlen Kitapları

Dec 02, 2011 - 4 Yorum

Bu haftanın girişimci annesi bizim evde hem Kıpırcan’ın hem Kımılnaz’ın çok sevdikleri Eğlen Öğren kitaplarını Türkçe’ye kazandıran sevgili Esra. Esra da Şikago’da yaşıyor ve Türk Anneler Grubundan tanışıyoruz. Kızı, Kıpırcan ile yaşıt. Bir de yumuş bir oğlu var. O da çalışan annelerden.

Girişimcilik macerası, Türkiye ziyaretlerinde arkadaşlarının çocuklarına hediye olarak getirdikleri, Amerika’da BrainQuest ismiyle satılan eğlenceli kitapların çok beğenilmesi ve sipariş almaları ile başlamış. Çok kolay olmasa da bu kitapların lisans haklarını alıp Türkçe’ye çevirerek Türk çocuklarına kazandırmışlar. Çok da güzel yapmışlar çünkü bizde bu kitapların sadece İngilizceleri değil, geçen yaz Türkiye’ye geldiğimizde hediye edilen Eğlen Öğlen’in Türkçesi de var. Şu anda bu kitaplar, tüm büyük kitapevlerinde ve sanal kitap mağazalarında mevcut.

Yurtdışında beğenilen ürünleri Türkiye’ye getirmek çok büyük iş. Ama eğitici ve öğretici kitap serisini getirmek daha da zahmetli, çünkü adaptasyonu çok önemli. Gerçekten iyi iş başarmışlar.

Eğlen Öğren kitapları, çantada kolayca taşınabilecek boyutta olan, yuva yaşından itibaren çocuklar için eğlenceli ve eğitici sorular (ve cevaplarını) içeren kitaplar serisi. Sorular alfabeyi tanıma, dil ve matematik bilgisini öğretmesinin yanında, detaylara dikkat etmeyi ve pratik düşünmeyi de teşvik ediyor. Kıpırcan için aldığımız 3-4 yaş ve 4-5 yaş serisi şu anda Kımılnaz’ın favorisi, elinden düşürmüyor. Okuma bilmediği için soruları bizim okumamız gerekiyor. Ama Kıpırcan okumayı öğrendiği için Kımılnaz’a soruları o okuyor ve beraber yapıyorlar. Kıpırcan’da 5-6 yaş ve 1. sınıf var.

Eğlen Öğren kitaplarının güzel bir tarafı da birbirine bağlı kartlar şeklinde olması. Ufak ve kompakt. Bu yüzden yolsa seyahatte aman oyalanır diye yanımıza alınacak öncelikli materyallerden. Kart olayı her yerde mevcut ama bunlar birbirine bağlı olduğu için, saçılma, dağılma veya kaybolma derdi yok, ki bu çok kullanışlı bir özellik hakikaten.

Hem kendi çocuğunuza, hem de hediye alacağınız çocuklar için çok güzel bir seçenek. Tavsiye ederim.

Ayrıca daha büyük yaşlar için Eğlen Öğren kitaplarını takip edin. Serinin devamı gelecek gibi gözüküyor.

Eğlen Öğren Websitesi

Eğlen Öğren Satış Noktaları

Eğlen Öğren Facebook Sayfası (beğenenlere hediye kampanyası var)

 


Etiketler:

«       |       »
"Girişimci Anneler – Eğlen Öğlen Kitapları" için 4 Yorum yapılmış.

 1. Özellikle uzun araba yolculuklarında kurtarıcım bu kitaplar . 3-4 yas grubunun 2 kitabıda var bizde.

 2. elifazizoglu says:

  Cok severek kullanıyoruz biz de…Emekler için buradan teşekkürler…

 3. Ben eğlen-öğreni ilk kez 9 yaşındaki kuzenimde gördüm, ne kadar güzel sorular, ne faydalı bilgiler var. Elime aldım ben bile bırakamadım, hem bilgilerimi tazeledim, hem de laf aramızda bir sürü de şey öğrendim 🙂

 4. Fatoş says:

  Oğlum 2.5 yaşında olmasına rağmen, artık dayanamayarak 3-4 yaşın 1. bölümünü almıştım. Bayıldı, günlerce elinden düşürmedi. Flip-Flaplardanda aldım ama henüz göstermedim. Muhafaza kutusu olmaması bir eksiklik. Diğerleri daha iyi bu anlamda.
  Bunların dil öğreten örnekleri var mıdır acaba? Böyle birşey yapılsa ne iyi olur.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Bir Annenin Girişimi… Eğlen Öğren Kartları… « BERRASU KUZUSU

Bir Yorum Yazın