Bursa Çocuk Kuaförü

Aug 14, 2010 - 8 Yorum

Bir haftayı geçkin Bursa’dayız. Bursalı annelere yeni bir çocuk kuaförü ile ilgili haberim var.

Kıpırcan’ın saçlarını evde ben kesiyorum. Erkek çocuğun saç işi hakikaten daha kolay oluyor. Makine ile fırt diye kesilebiliyor. Elim alıştığı için makasla da kesebiliyorum. Ama ilk kesimini çocuk kuaföründe yaptırmıştık.

Kımılnaz’ın saçlarına ise uzun süre kıyamadık. Sarı, uçları lüle lüle. Ama bu yaz o da bezdi uzun saçlardan, biz de. En son ensesi isilik olmaya başlamıştı. Ben de Türkiye’de herkes uzun saçlı halini görsün, sonra kestireceğiz saçlarını diye Kımılnaz’ı hazırlamaya başladım. Belli olmaz, istemez belki diye.

Annem de Bursa’ya gelir gelmez bizi Bursa Çocuk Kuaförüne götürdü. İç dekorasonu çok güzel hazırlamışlar. Cıvıl cıvıl rengarenk. Kımılnaz’ın saçları kesilirken Kıpırcan bilgisayar oynadı. Ufak bir oyun alanı, çocukları oyalayacak bir sürü oyuncak var.

Kuaför Bey Kımılnaz’ın saçlarını bir çırpıda kırt kırt kesti. Kımılnaz da çoktan hazırmış, uslu uslu oturdu. Merakla aynada kendini seyretti.Hele kesim sonunda bir de hafifçe fönleyip, yeni bir toka hediye edince, deymeyin Kımılnaz’ın keyfine. Yeni saçlarını o da biz de çok beğendik.

Bursa’da çocuklarınızın ilk ve sonraki saç kesimi için kesinlikle tavsiye ederim.

Bursa Çocuk Kuaförü
Darmstad Caddesi
Cicim Pastanesi Üstü Kat:1
Caddeden stadyuma doğru giderken sola bakarsanız, solda 1. katta kocaman tabelasını görüyorsunuz zaten. Yol kenarında (araba için) park mevcut.


Etiketler:
Kategoriler: Tanıtım/Hediye

«       |       »
"Bursa Çocuk Kuaförü" için 8 Yorum yapılmış.

 1. ...ÖZÜM... says:

  Çocuk kuaförü he, süpermiş.Kükürtlü de oturan kuzenime hemen iletmeliyim.Belki biliyor ve belki oda çocuğu için oraya gidiyordur ama ya bilmiyorsa onun içinde iyi olur:)
  Sevgilerle…

 2. Pratik Anne says:

  Yeni açılmış. Annem de tesadüfen görmüş.

 3. BELGİN says:

  çocuk kuaförünün telefonunu bulamadım randevu almak istiyordum yardımcı olabilirmisiniz.
  teşekkür ederim.

 4. sabri says:

  çocuk kuaförü yeni yerinde hizmet veriyor çekirge caddesinde (altıparmak kavşagından döndüğünüzde statyum karşısında ilk apartman sönmez apartmanı bilgi için 0537 472 27 71

 5. suzan says:

  Çocuk kuaförüne 3,5 yaşındaki oğlum ile gittik.Kapıdan içeriye ilk girdiğimde oyuncaklı kaydıraklı hoş bir yer izlenimi verdi.Bizden önce 2-3 bebek vardı.benim oğlumda onları beklerken oyun alanında bir arkadaşı ile oyalanmaya başladılar..1-2 dakika sonra Kuaför beyin oyun oynayan çocuklara gürültü yapmayın tarzındaki uyarısı şok etkisi yarattı.gelmişken kestirip gidelim bir an önce düşüncesiyle sıranın bize gelmesini bekledik.Sıra bize geldiğinde Sesini çıkartmadan duran ççocuklara canımmmm diye hitap eden adam gitmiş yerine Oğlumun ağlamasına sinirlendiği her halinden belli olan bir insan gelivermişti.. Kısacası gittiğime pişman olduğum bir daha adım dahi atmayacağım bir yer.Sizlerinde eğer çocuğunuz saçını kestirmek için can atıyorsa canımmm diye karşılanırsınız…yoksa vay halinizee….

 6. meltem says:

  bende suzan hanıma katılıyorum. böyle amatör bir yerle karşılaşacağımı ummuyordum. kuaför iki oyuncak koymakla çocuk psikolojisinden anladığını düşünen birisi. bir öğretmen olarak çocuğumu oraya götürdüğüm için çok pişmanım. başta evet canımla başlıyor ancak sonra saçının kesilmesinden korkan çocuğum ağlayınca sinirli sinirli hareketler sergiliyor. kendisini uyarınca da mızmızlanan çocuklar olunca sinirleniyorum dedi beyefendi. bu senin işin çocuk psikolojisinden anlamıyorsan mahalle berberinden ne farkı var. kısacası hiç boşuna çocuğunuzun ve kendi canını sıkmayın. ilk traş önemlidir çocuk korkmasın dedik. oğlum çığlıklar atarak ağladı hareketlerinden dolayı. evet mekan güzel oyuncaklar falan ama formasyon sıfır. ayrıca hijyende yok. bundan sonra mahalledeki ali berbere iki oyuncak götüreceğim orada en azından biraz gülümseyip okşayarak keser çocuğumun saçını.

 7. lale aydın says:

  ben de meltem ve suzan hanıma katılıyorum Çocuklar saç kesiminden korkuyor. Çok normal durum .. Bizde çocuk kuaförü diye götürdük. Ağladı diye çocuğu döverdi de biz vardık bir şey yapamadı.Çocuk kuaförü diye götürmeyin.Yetişkin kuaförü olmalı.Saç kesilirken ağlamazlar.Çocuk ağlarsa vay haline ki yakında bir cocuk elinde kalır kanımca….Sadece oyuncaklar çocuk kuaförü havasını veren… Asabi biri coçuğa kötü davrandı. Ben kızdığımı belli ettiim. Eşim bana uzatma çıkalım, laf yarıştıracak değilim.Eşim kendini zor tuttu. Çocuklar ağlamassa çikolatayı kapar…..Bir daha zaten gitmeyiz.

Bir Yorum Yazın