Zıplama Köşesi

Jul 20, 2010 - 1 Yorum


Anne ve bebişinin blogunda yayınladığı bir şark köşesi vardı. Yerde minderler, üstüne kilim. Çok uzun sure çocukların oyun odasına bunun benzeri birşey yapmayı düşündüm. Sonunda neye niyet neye kısmet, benzer ama daha değişik fonksiyonlu bir köşe yaptım.

Yerdeki Kıpırcan’ın çok yumuşak olduğu için rahatsız olduğunu düşündüğümüz eski şiltesi. Aslında esas sebebi geceleri biz yanında yatttığımızda sırtımız belimiz ağrıyarak kalktığımız için yeni sert yatak almamız. Hehehe! 😉

Biz yeni yatağı ne yapsak diye düşünürken, çocuklar buldular bile.

“Zıplama yatağı”

Böylece bizim yatağımız da işkenceden kurtulmuş oldu. Ben de çocukların artık sığışamadıkları IKEA çadırını kaldırdım. Yatağı serdim. Duvar kenarına, evi boşaltma operasyonu sırasında atılması için ayrılmış pofuduk hayvanlardan büyük ve yumuşak olanlarını dizdim. Yanlarına benim diktiğim minder koltukları koydum.

Şimdi zıplamaları gelince burada zıplıyorlar. Yatakta zıplayıp sonra minder koltuklarına atlıyorlar. Bazen yatıp beraber kitap okuyoruz. Ben çocuklar oynarken kitap okuyorum, ve hatta çok güzel sızıyorum. Sonra ben yatarken çocuklar doktorculuk oynayıp, sağımı solumu kontrol edip ufaktan operasyon yapıyorlar.

Yeriniz ve eski bir şilteniz varsa 2-3 yaş sonrası için tavsiye ederim.


Etiketler:
Kategoriler: Oyun

«       |       »
"Zıplama Köşesi" için 1 Yorum yapılmış.

  1. eslemce says:

    çok iyi düşünmüşsünüz gerçekten,çocukların özgürlükleri kısıtlanmamalı.elimizdeki imkanları değerlendirmeliyiz mutlu bir çocukluk için.
    Benim kızım daha çok küçük 10 aylık bende kocaman sünger minder aldım onun yüzünü kapladım.daha doğmadan önce hazırlamıştım.onu orada emzirir beşiğine kaldırırım,altını orada açarım…şimdi biraz daha büyüdü oyuncakalrını dökerim orada oynar veee en sevimliside minderin üzerinde yuvarlanıp durur..yakında belki zıplamayada başlar:):):)
    sevgiler selamlar

Trackbacks/Pingbacks

  1. Enerjik ve aşırı hareketli çocuklar | Pratik Anne

Bir Yorum Yazın