Oyun ve eğitim kartları için saklama kabı

Mar 19, 2010 - 8 Yorum

Artık yazılarımdan evdeki çoğu karton ve plastik kutuyu atmadığımı gözlemlemişsinizdir. Kıpırcan’ın gittiği okulun karşısında geri dönüşüm toplama alanı bulmamış olsam, daha da kötü olabilirdi. Aslında bu ara fide büyütürken lazım olacak diye yine kap kacak biriktiriyorum (çaktırmayın).

Yukarıda görmüş olduğunuz şeffaf plastik kap, hain bir aile efradı tarafından evimize sokulmuş olan bir paket Halley’in plastik kutusudur. İçinde gelen Halleyler şu anda kalçalarımda can simidi olarak ikamet etmektedir.

Son Halley midemin sonsuz derinliklerine yolculuğa çıktığında, kutuya bakıp bakıp dururken (gerçekte sadece yediğim Halleyleri düşünüyordum) kutunun, evde çocukların oyunu için basıp lamine ettiğim kartları saklamak için çok uygun olacağını düşündüm.

Kartları kutularından çıkarıp deneyene kadar güzel bir fikirdi. Hatta sırf bu uğurda bir paket Halley daha bitirmeye bile hazırdım. Fakat malesef kartların çoğu Halley’den daha büyük çıktı. Özellikle de Meraklı Minik ve Bilim Çocuk’un kartları. Onlara bir yuva bulabilseydim herşey daha pratik ve düzenli olacaktı. Yine de kartların bi kısmı kutuya sığdı ve yukarıdaki gibi duruyorlar.

Büyük kartları da böyle kutularda saklıyorum ama çok dağınık oluyor. Araya index kartı koysam bile karman çorman.

Pratik ve istenen boyutta kart saklama kabı için araştırma ve atıştırmaların devam edecek gibi gözüküyor. Beni fazla kalorilerden kurtaracak öneri ve fikirlerinizi dört gözle bekliyorum.


Etiketler:
Kategoriler: Evim, Oyun

«       |       »
"Oyun ve eğitim kartları için saklama kabı" için 8 Yorum yapılmış.

 1. Açalya says:

  ahahahaa o Halley`lerden hamileyken ne yerdim, eh gordum gunumu.
  Halley ile yaptigin yorumlara kahkahalarla guldum, cok tatlisin, Halley senden tatli olmasin.

 2. Ozgur says:

  Iyı olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş:) Taze lamine ettim kartları, kutuya koydum. İçime sinmedi. Süper çözüm. İyi ki varsın pratik anne:))

 3. kara kitap says:

  o kartlar bizim evde de sorun,ben de yazıyı görünce yihuuu pratik anne bir çözüm bulmuş diye sevinmiştim.sevincim kursağımda kaldı.bir de puzzle'lar var sorun yaratan.onlara bir çözüm buldunuz mu?

 4. KEO says:

  Halley kutusu harika bir fikir Burcu!Ben de nerdeyse eve giren hiçbir kutuyu atmaya kıyamam:)

 5. inciboncuk says:

  Ben ikeadan çok gözlü plastik kutu aldım ince ve renkli lastik tokayla gruplandırıp ona yerleştirdim. Tüm kartları topladı diyebilirim.

 6. Bezen Hindistan says:

  arts & crafts magazalarinda $1'e falan satilan recipe card kutulari var ya, onlar olur mu acep diye aklimdan gecti simdi, yazayim dedim.
  sevgiler

 7. Pratik Anne says:

  Acalya'cigim,
  Halley benden tatli olmayabilir ama ben halley kadar tatli oldum bu kadarindan sonra.

  Ozgur,
  Henuz tam cozum getirememissem de azimle o yodla ilerliyorum.

  Kara Kitap,
  haklisin. belki bu yazi biraz erken oldu. Bari tam cozumu bulup da yazaydim degil mi?

  KEO,
  Ne olacak bu kutulari biriktire biriktire halimiz?

  Inciboncuk,
  IKEA da bakinakli olacagim kesin.

  Bezen,
  Aslinda amac yeni kutu almadan bir cozum uretmekti. Ama simdi hakikaten bir recipe kutusu pesine dusmek farz oldu. Jo-ann de bulamadim ama bir ara Marshalls veya TJ Maxx de cok guzel kutular gormustum. oradan iyi birsey dusure bilirim.

  Sonra aklima geldi. Aslinda akordiyon gibi kucuk kupon foylerinden alip kullanilabilir. Bir daha disari ciktigimda Hem Marshall's a bakacagim, hem Staples'a.

 8. Özgeee says:

  Oğlumun ıvır kıvırı için IKEA'dan aldığım GLIS kutuları öneririm. İçindeki hareketli bölmeler sayesinde, depolayacağın şeylere uygun bir bölümleme yapabiliyorsun. Cümleye bak:)
  MUJI'nin kutularını da kullanıyorum.
  Sevgiler,

Bir Yorum Yazın