Bir makas ile pratik çözümler

May 06, 2008 - 6 Yorum

1. Çay kutularına kolay kapak

Benim gibi bitki çayı meraklısıysanız ve sallama çay kullanıyorsanız her çay içeceğinizde dolaptan kat kat üstüste duran çaylardan bir kutu alıp içinden bir poşet çıkarmaya üşeniyor olabilirsiniz. Üşengeçlikten öte, o kutular hassas bir dengede duruyor olabilir ve her çay için hamle edişinizde kutuları tekrar dizmek gözünüzde büyüyebilir. İşte bu duruma bir makas ile son verebilirsiniz.

Kutuların uzun kısmını resimde gordugunuz gibi alt tarafından yarım daire şeklinde kesip dik olarak yanyana koyarsanız, çay alması kolay olur, kutularla cebelleşmek zorunda kalmazsınız. Kare şeklinde keserseniz bir poşet çekerken üstündeki poşetlerin hepsinin birden gelme tehlikesi var. Ondan yarım daire şeklini tercih edin.

2. Yemek T-shirt ü

Bunu makassız eski t-hirt ten de yapabilirsiniz aslında ama ben önlüğün kucağına kadar uzayacak şekilde olmasını tercih ettiğim için eski bir tulumdan yaptım. Kafadan geçmeli eski tulum pijamalardan küçülmüş olanı seçin. Kasık hizasından bacakları, omuz hizzasından kolları kesin. Eski tulum olduğu için ya kafası geniş ve çıtçıtlanabilir bir tulum seçin veya boyunda omuzlara birer çentik atın – ki kafası kolay girsin.

Bu önlük, oğlum gibi önlük düşmanı bebelere yemekte üstleri kirlenmesin diye alternatif çözüm. Adını ‘önlük’ dışında herhangi birşey koyabilirsiniz. Bizimki ‘yemek t-shirt’ü. Hem her tarafını kaplar, hem de kucağuna kadar uzun olduğu için kendi yerken kucağına dökülenleri de toplar.

3. Kolay yapbozlar

Evinizdeki dergilerin reklam sayfalarından veya resimli yapraklarından basit yapbozlar yapabilirsiniz. İster bebek dergileri ister araba dergileri ister moda dergileri bebeğinizin ilgi alanına göre resim bulmanız yeterli. Yapbozları değişik şekillerde keserek belli bir metoda bağlı kalmadan düşünerek yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Bizim bebekli yapbozlar pek talep görmüyor ama benim sektör dergilerinden kestiğim fork liftlerin ilgi çekeceğini umuyorum.

4. Eski çoraplardan dizlik

Emekleyen bebekler için dizlik yazıma bakınız

5. Ev berberi

Çocuğunuzun saçını kendiniz kesebilirsiniz. Yanlız bu iş için güzel saç kesen makasa ve ince tarağa ihtiyacınız olacak. Bir de TV başında bir sandalye ve ilgi çekici bir DVD.

Basit saç kesimi tekniklerini aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz. Ben ilkinde kafasını oynattığı için sol favoriyi darma duman ettim. İkincide kat kesimi ‘eh işte’ becerdim. Üçüncüde kafası sağa sola oynarken kestiğim halde katları çok güzel becermişim.

Ayrıca yandaki gibi elektrikli saç traşı aleti alırsanız ve çocuğunuzu alıştırırsanız daha kolay düz traş yapabilirsiniz. Kıpırcan bu alete henüz ısınmadı. Makas kesimi yapıyorum.

How to Cut Men’s Hair : Tips for an Even Men’s Haircut

Kids Home Haircut


Etiketler: , ,
Kategoriler: Dikiş Odası, Evim, Oyun

«       |       »
"Bir makas ile pratik çözümler" için 6 Yorum yapılmış.

 1. nalan says:

  diğerleri aklıma gelmiş ya da gelebilir şeylerdi ama poşet çay kutuları için ürettiğin çözüm çok yarayacak bana .
  seni ilgiyle takip ediyorum .torunumun büyümesinde pratik anne nin çok yararını görüyoruz.sana ve ailene iyi dilekler gönderiyorum

 2. KeLeBeK says:

  yiine harika fikirler, aklına sağlık pratik anne…

 3. sabahnur says:

  cay ve yapbozlara bayıldım.

  Pratik cözümler, harikasın pratik annecim:)

 4. Neslihan Toker says:

  http://www.anneleringunlugu ve bebekbakimi.blogspot.com olarak, Kardeşine Yolla adında bir yardım kampanyası başlattım.
  Desteğinizi ve hatta katılmanızı rica ediyorum. Çok sevinirim, seviniriz…
  Keşke herkes Kardeşine Yolla Kampanyası’na katılsa..!
  Kolay gelsin ve Sevgiler

 5. Acqua says:

  yaratıcılığına hayranım. çok güzel fikirlerin var gerçekten. senden ilham alıyorum

 6. Açalya says:

  Fikirlerin hepsi cok guzel. Ben de DAnte`nin saclarini kendim kesiyorum…iki keredir tras makinesi kullandim, kat falan verdim…epey profesyonel is cikardim ikinci kesimde, kendim bile sastim…

Bir Yorum Yazın