Anneler Günü için hediye önerileri

May 06, 2007 - 3 Yorum

Google’dan “Anneler Günü için hediye fikirleri” araması ile bloga düşen çok oluyor. Bir önceki yazıdaki espiriyi anlamayan birinin bir kazaya uğramaması için ciddi hediye önerileri yazmaya karar verdim.

1. Masaj veya bakım için güzellik salonundan hediye çeki

1 saatlik deep-tissue veya 20 dakikalık reflexology (ayak) masajına tav olmayacak kadın yoktur herhalde. Adam gibi işini bilen güzellik ve bakım merkezlerinden 1 saatlik masaj için hediye çeki biz anneler için çok makbule geçecektir emin olun. Tercihe göre manikür pedikür servisi veren bir merkezden hediye çeki alırsanız anneler kendi isteklerine göre kombi bir paket yaptırabilirler.

Hediyenin yanında bedava çocuk bakıcılığı hizmeti yapmanız gerektiğini ekleyeyim.Hamiş eşleri ve yakınları ayak masajından sakınsınlar. Hamilelere ayak masajı önerilmiyor. Ama sertifikalı hamile masajı bilen bir masözün olduğu bir merkez bulursanız hediyenin tadına doyum olmaz.

2. Ev işlerine yardımcı

Özellikle evde ailesi için çalışıp çocuk bakan anneler için uygun olabilecek bir hediye. İlla evde yaşayan çocuğu olan anneler için değil büyükanneler, teyzeler, halalar için de yapılabilir. Henüz hali hazırda eve temizliğe veya yardıma gelen birinin olmaması lazım tabi. Devamlı biri mi, bir kerelik mi olacağı size kalmış. Mutfak aletlerinden çok daha makbul bir hediye.

3. Kendi yaptığınız hediye kupon kitapçığı

Bu hem eşler hem çocuklar için, kendilerinin yapabileceği, çok kolay fakat inanılmaz makbule geçecek bir hediye. Bir A4 boyutundaki kağıdı 10 eşit parçaya ayırın. Parçalar birer kartvizit büyüklüğünde olacaklar. Her birine söz konusu anne için yapabileceğiniz şeyleri yazın.

Ör:

 • Babadan bir akşam yemeği
 • Bir akşam bebek/çocuk bakıcılığı
 • Evi toplayıp temizleme
 • 15 dakika ayak masajı
 • Bir hafta boyunca bulaşıklar
 • Bir haftasonu çamaşırlar
 • Anneye 1 saat boyunca rahat bir banyo
 • Annenin sevdiği dizi sırasında kumanda kontrolü ve kat’i sessizlik
 • gibi

  Sonra bu kağıtlardan 8-10 tane çoğaltıp güzelce süslenmiş bir zarfta hediye edin. Annelerin bu kuponların karşılıklarını sene içinde istedikleri zaman sizden talep etme hakkına sahip olmaları lazım. Kupon sayısını kıt tutmayın. Gelecek mayısa kadar yetecek kadar çoğaltın.

  Dip not: Parfüm ve çiçekten başka hediyeler bekleyen ve güzel fikirleri olan güzel anneler, önerilerinizi (istediklerinizi) yorum olarak bırakın. Sonra da eşinizin veya çocuğunuzun bakacağını bildiğiniz bir vakit yazıyı “yanlışlıkla” bilgisayar ekranında bırakın. 🙂

  En bi dip not: Kocacığım sen mesajı aldın canım, değil mi?


  Etiketler: , ,
  Kategoriler: Aklımdan Geçenler

  «       |       »
  "Anneler Günü için hediye önerileri" için 3 Yorum yapılmış.

  1. Aslı says:

   Bana 1 numarayı hediye etseler bayılırım doğrusu.

  2. InciK says:

   ay ben bu kupon fikrine bayildim! Hemen blogunu ekranda acik birakip mutfaga gidiyorum ben 🙂

  3. Anonymous says:

   ben 5. sınıfa gişdiyorum hemen bunu yapacağım

  Bir Yorum Yazın