Ürün Değerlendirme – Dolaba asılabilen, kanvas kumaştan giyecek rafı

Jan 22, 2007 - 5 Yorum

Bu raflar bir anne için başlıca iki işe yarıyor:
1. Evde yeriniz dar ise yeni bir çekmece almadan bebek kıyafetlerini dolapta kolayca kategorize edilmiş halde saklamanız için birebir.
2. Ayrıca evde ortalığa dağılmış ıvır zıvır, ufak ama devamlı kullandığınız şeyleriniz çoksa ve ev dekorunda minimalist davranıp “milyon tane çekmeceye hayır” diyorsanız kendi kazak, çorap gibi çabuk dağılabilen giysilerinizi bir arada tutmak için kurtarıcı.

Bonus: bizim gibi uzaktan aileniz size yatıya kalmaya geldiğinde onların eşyalarını bavulda tutup, aç kapa yapmalarına gerek kalmadan, çok kullanılan eşyaları dolabın bir kenarında açtığınız yere en verimli şekilde yerleştirmenize yarıyor.

Bebek eşyaları için çok kullanışlı. Ufak ufak badi, tulum vs. gibi giyecekleri bir anda, düzenli bir şekilde görebiliyorsunuz. Ben kısa kollu badiler, uzun kollu badiler, çıtçıtsız t-shirtler, pijama tulumlar, iki parça pijama takımları, çoraplar, eşofman altları, örme hırka ve yelekler, sweatshirtler ve süveterler olarak her göze ayrı bir grup koyuyorum. Evden acil çıkmanız mı lazım veya uyku vakti gelmiş geçiyor mu? Dolap kapağını açtığınız gibi uzun kollu badi gözünden bir badi, çorap gözünden bir külotlu çorap, uzun kollu süveter gözünden bir süveter ve askıdan bir pantolon (etek) alıp hop kapıya. Veya kısa kollu badi gözünden bir badi, pijama altı gözünden bir pijama ve bir çift çorap, işlem tamam. Çekmece aç kapa veya acaba altlarda ne var diye kurcalayıp düzeni bozma derdi yok. Alttakiler, üsttekiler hepsi bir anda elinizin altında.

Dolabınızda boş yer varsa askılıktan yere kadar olan yeri en verimli şekilde kullanıyorsunuz. Sadece giysiler değil battaniyeler, banyo ve kurulama bezleri vs. de hemen ele gelecek şekilde el ve göz altında olmuş oluyor.

Bence başka önemli bir faydası da, bebeğiniz uyurken odasından birşey almanız gerektiğinde (mesela gece uyurken çiş sızmış; üstbaş değiştirilecek) çekmece açıp kapama sesi çıkarmadan aydınlıkta veya karanlıkta, ne nerede hop diye bulabiliyorsunuz. Aramanız gerekse bile el yordamıyla ses çıkarmadan arayabilirsiniz.

Bu rafların özel olarak ayakkabı ve asılması ama korunması gereken elbiseler için olan modelleri de mevcut. Hatta yatak altına çekmece niyetine plastik kutu kullanmak istemiyorsaniz bu kumaştan çekmece gözleri de var. Bazı markalarda hem rafları düz tutsun hem de güzel koku versin diye sedir ağacından tahtalar geçirmişler rafların aralarına.

Amerika’da “Canvas Storage” adıyla “Linens’n Things“, “Bed Bath and Beyond“, “Target” ve “Ikea” gibi mağazalarda bulabilirsiniz.


Etiketler:
Kategoriler: Evim

«       |       »
"Ürün Değerlendirme – Dolaba asılabilen, kanvas kumaştan giyecek rafı" için 5 Yorum yapılmış.

 1. Acalya says:

  Burcu, ben de gecenerde Ikea’dan aldim iki tane dar olanlardan ayakkabilarim icin, cok iyi oldu, ayakkabilik rahatlayiverdi.

 2. Pratik Anne says:

  Hatirlattigin iyi oldu Acalya. Onun linkini de ekledim.

 3. bocuruk says:

  Çok iyi bir fikir. Ben de kendi dolabımızda yüksekliği fazla tutulmuş yerler için düşünebilirim. Üstüste koymak zorunda kalıyorum kazakları tişörtleri falan. Sağol paylaşımların için 🙂

 4. Pratik Anne says:

  Rica ederim bocuruk. Hosgeldin.

 5. berfin says:

  ben yapamam o kadar becerikli değilim maalesef

Bir Yorum Yazın