Resimlerle ilk sözcükler

Nov 29, 2006 - 5 Yorum

Bunu da Ana (Kıpırcan ‘a bakan teyze) hazırladı.
İlk sözcükler kitaplarını bilirsiniz. Kalın sayfalı, güzel resimli, yanında o nesnenin kocaman harflerle ismi yazan kitaplar. Ana, bebek ve çocuk dergilerinden beğenip kestiğimiz resimleri büyük elisi kartonuna yapıştırdı. Yanlarına ilgili resimlerle ilgili bilgisayarda büyük fontlarla hazırladığı ispanyolca tanımlayıcı sözcükleri kesip yapıştırdı. Üzerine de benim ilk defa gördüğüm rubber cement denen bir madde sürdü. Elişi derslerinde kullanılan bu yapışkan madde, yapışan resimlerin kenarlarının kıvrılmasını önleyip panonun parlak gözükmesini sağlıyor. Kıpırcan panoyu kanepenin üstüne koyup, bizlere göstererek soru cevap oynamayı çok seviyor.

-Ayakkabılar nerede annecim, göster!
-İşaret parmağı ile iiih ihhhh

-Kırmızı araba nerede?
-İşaret parmağı ile iiih ihhhh

Ekleme: Sağlam olsun diye kartonun üstüne mutfak dolaplarının raflarını kaplamak için kullandığımız seffaf, kendinden yapışkanlı kağıtlardan yapıştırdık.


Etiketler: ,
Kategoriler: Eğitim, Faaliyetler, Oyun, Sanat

«       |       »
"Resimlerle ilk sözcükler" için 5 Yorum yapılmış.

 1. Acalya says:

  Kipircan’in gozu de kulagi da Ispanyolca’ya alisacak arada derede, ne guzel. Ana Kipircan (bu nick’e de bayiliyorum) Ispanyolca mi konusuyor? Hay allahim ya bizim bebek de evde Turkce, Almanca ve Ingilizce ogrenecek dogal olarak, bir de buradan bi Meksikali teyze mi ayarlasak sizin gibi? Ispanyolca da aradan cikiversin.

 2. Pratik Anne says:

  Ana Kipircan’la Ispanyolca konusuyor. Zaten alt komsumuz olan oyun arkadasinin annesi ve bakicisi da ispanyolca konusuyor. Kipircan hepsini anliyor ama daha hicbir dilde konusmuyor. Ana’yi ben de anliyorum ve geri cevap vermek icin cabaliyorum. 🙂
  Kipircan ilk ispanyolca konusursa cok komik olur herhalde. ben hazirlikliyim. babasi dusunsun. 😛
  Kipircan ismi de hamileyken iceride cok kipirdanip beni cok depmesinden kaynaklaniyor.

 3. Pirtik Evli, Mutlu ve Issiz says:

  Ne guzel bir fikir.
  Onca para verip resimli kitap alacagima, kendim yaparim.
  Super fikir.

  Dun de yorum birakmistim. Cikmamais. umarim bu cikar

  Pirtik

 4. Pratik Anne says:

  Pirtik,
  Dunku yorumun gelmemis hic. Hay Allah!

 5. KEO says:

  merhaba, tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler, ben de kızıma bu tarz oyuncakları kendim yapmak taraftarıydım ama çabuk yıpranmaması için ne yapabilirim diye düşünürken önerinizi gördüm..ben bir de farklı temalarda kumaş kitaplar yapmak istiyorum(hayvanlar, bitkiler, deniz altı, mevsimler..vs) ama bakalım kafamda tasarlıyorum birşeyler..sevgiler..

Bir Yorum Yazın