Yardım kampanyası ve ihtiyaç duyuruları

Sep 21, 2012 - 1 Yorum

Okulların açılması ve kışın yavaştan gelmeye başlaması ile yardım çağrıları artmakla beraber, yardımseverlerin başlattığı veya önayak olduğu kampanyalar da bu çağrılara cevap vermeye çalışıyor. Evindeki temiz kıyafet, oyuncak ve kitapları bağışlamak isteyenler olabilir düşüncesi ile aşağıda bir liste paylaşıyorum. Benim bilgim dışında başka kampanyalar varsa lütfen yorumlara ekleyin.

İhtiyaç sahibi okullarda çalışan öğretmenler Çocuklar Gülsün Diye, AÇEV, TEGV, TEV, Bridge to Turkiye Fund dernekleri ile irtibata geçirilse daha geniş kapsamlı iyileştirmeler yapılabilir diye düşünüyorum. Eğer beni takip eden öğretmenlerimiz varsa, belki bu derneklerin kapılarını çalabilirler. Facebook’ta sürekli çalışma halinde olan “MİNİK KARDEŞLERİMİZE HEP DESTEK TAM DESTEK…” grubuna da göz atıp, yapabileceğiniz birşey var mı bakmanızda fayda olabilir.

OKULLARA KİTAP

Biri Şırnak’tan diğeri Kahramanmaraş’tan iki öğretmen bomboş olan okul kütüphaneleri için kitap yardımı istiyor. Kargo göndermek isteyenler lütfen birdolapkitap@gmail.com‘a mesaj gönderin, size ilgililerin telefon numarasını verelim. Kargo için gerekli.

Gamze Yeşil
Şırnak/İdil Yazman Köyü Yazman İlköğretim Okulu

Uğur Özger
Hopurlu Köyü Türkoğlu / KAHRAMANMARAŞ (Kargolarınızı il merkezindeki şubelere yollayabilirsiniz.)

============================

HAYDİ SEN DE PAYLAŞ !

Küçülen kıyafetleri, kullanmadığınız nevresim takımlarını, palto ve ayakkabıları, ve hatta oyuncaklarinizi bağışlamak için haydisendepaylas@yahoo.com adresine “paketim var” konulu irtibat bilgilerinizi içeren bir mail atıyorsunuz.Gönüllüler gelip alabiliyor ancak siz de merkeze teslim edebilirsiniz. Nakdi, gıda ve ambalajlı yeni ürün yardımı kabul edilmiyor. Pilot bölge İstanbul.

SON TESLİM TARİHİ: 5 Ekim 2012

Toplama merkez adresi :

LIONS 18-Y FEDERAYON MERKEZ BİNASI
Yazıcıoğlu Sk. Kilercibaşı Köşkü. No: 1 Feneryolu Kadıköy

Toplama, istiflemede bizzat görev almak isterseniz aynı mail adresine ” gönüllü” konulu irtibat bilgilerinizi içeren bir mail atabilirsiniz.

 

Bu da ilginizi çekebilir:  Chicago'da 23 Nisan Şenliği

Etiketler:
Kategoriler: Sosyal Sorumluluk

Benzer Yazılar:
 • Sanat Küçük Kalplere Dokunuyor
 • Gamze Akbaş İçin 1 Tüp Kan, Çocuklar Gelin Olmasın ve diğerleri
 • Gamze Akbaş’a yardım konusunda
 • Hayırlı İşler
 • Bu pazar çocuklar için 80. kattayım

 • «       |       »
  "Yardım kampanyası ve ihtiyaç duyuruları" için 1 Yorum yapılmış.

  1. mehmet erikli says:

   İyi çalışmalar ben izmir bucadan okullara ve ögrencilere yardımlar konusunda gönüllü çalışan bir öğrenci velisi olarak balıkesir sındırgı ilçesine bağlı köy okullarına kırtasiye bilgisayar projeksiyon oyuncak kıyafet ayakkabı temizlik malzemesi ve aklıma gelmeyen konularda yardımlar arıyoruz ben bu konularada yardımcı olabilecek firma kurum veya kuruluşlara ulaşıp gelen cevaplara göre okullarımızdaki yetkililere yönlendirerek aracılık yaparak okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmaya çalışıyorum bu konularda sizlerinde yardımlarını okullarımıza ve öğrencilerimize küçükde olsa yapabiliceğinizi düşünerek yazıyorum konuyla ilgili gerekirse detaylı bilgiler verebiliriz ilgileneceğinizi düşünerek iyi çalışmalar diler saygılarımı sunarım.

  Bir Yorum Yazın

  designed by GeCe for personal use of Pratik Anne