Girişimci Anneler – Prenses ve Bezelye’den peri tütüsü hediye

Feb 10, 2012 - 5 Yorum

Bir varmış, bir yokmuş…

Çok yeni zamanlarda, bir gün, eski bir reklamcı, dergi yazarı ve iki çocuk annesi olan Özlem Cengiz Alparslan, içindeki bitmek bilmeyen üretme arzusuna dayanamayıp, pek sevdiği bir masaldan yola çıkarak kendi işini kurmaya karar vermiş. Böylelikle hem, hep hayalini kurduğu bir marka yaratmanın heyecanını yaşamış olacak, hem de elinde sürekli bir dikiş iğnesiyle dolaşan içindeki terziyi tatmin etmiş olacakmış. Çocuklarına pijamadan kot cekete her şeyi diken annesinden ilham alan Özlem Hanım,”Ben annemin kızıyım!” demiş ve böylelikle “Prensesin Terzisi” olmuş…

2011 yılının Nisan ayında doğan Prenses ve Bezelye, tüm prensesler ve kendini hep prenses gibi hissedenler için el yapımı tütüler, taçlar ve güzel şeyler sunan bir marka… Prenses ve Bezelye markalı ürünlerin her biri, ‘Prensesin Terzisi’ Özlem Hanım tarafından, fason olarak değil, sadece sipariş üzerine üretiliyor. Prensesin terzisi tüm siparişleri kendi ellleriyle, özenerek hazırlıyor. Ürettiği tüm tütülerde (modeli gereği yıldız tütüler hariç) bolca kristal tül kullanıyor, cimri davranmıyor. Tütüleri ve taçları süslemek için kullandığı gül veya fiyonk gibi detayları tek tek eliyle hazırlıyor, boncuklar hariç fabrikasyon ürün kullanmıyor. Hazırladığı aksesuarları tek tek elle yerlerine dikiyor, silikon veya benzeri yapıştırıcılar kullanmıyor. Prenses ve Bezelye markalı ürünler sadece piyasadaki diğer ürünlere değil, birbirlerine de benzemiyorlar. Tüm el yapımı ürünler gibi gerçek anlamda benzersiz ve kişiye özel oluyorlar. Ve son olarak, prensesin terzisi kendi prensesine giydirmeyeceği hiçbir ürünü bir başka prenses için üretmiyor.

Prenses ve Bezelye markalı ürünleri incelemek icin www.prensesvebezelye.com‘u ziyaret edebilir, ayrıntılı bilgi ve siparişleriniz için ise prensesinterzisi@prensesvebezelye.com adresinden ulaşabilirsiniz. Prensesin terzisi, yoğun sipariş dönemlerinde tütüleri sipariş sırasına göre ürettiğinden, seçtiğiniz tütünün özellikle yetişmesini istediğiniz bir tarih varsa (doğumgünü gibi) en az 10 gün öncesinden (bu süreye kargo süresini de ekleyerek) sipariş vermenizi tavsiye ediyor. Yurtiçindeki tüm siparişlerde kargo ücretleri, tüm prenseslere jest olarak prensesin terzisi tarafından karşılanıyor. Bir başka deyişle, prenseslerden kargo ücreti alınmıyor. 🙂

Bu da ilginizi çekebilir:  Kıpırcan ve Kımılnaz ile tanışın

Kızıma elbiseler dikmeye özenen, dikişe meraklı bir anne olarak Özlem Hanım’ın yarattıgı tütülere hayran olmamak elde değil. Öğrendim ki prensesin terzisi tüm prenseslerin ve yaşı ne olursa olsun kendini prenses gibi hissedenlerin hizmetindeymiş. Biricik prensesiniz dışında kendiniz için de (kına gecesi veya özel bir partide giyilmek üzere) diktirebiliyormuşsunuz. Harika bir hediye olmaz mi, ne dersiniz?

Prensesin terzisi, Pratik Anne okuyucuları için özel bir hediye veriyor. Aşağıda resmini görmüş olduğunuz Prenses Peri Tütüsünden bir tane kazanmak için hemen Prenses ve Bezelye’nin facebook sayfasına gidiyorsunuz. “Like/Beğen” tuşuna basıyorsunuz. Duvarda göreceğiniz Pratik Anne’nin Girişimci Anneler yazısının linkinin altına “Prensesime peri tütüsü istiyorum” diye yorum bırakıyorsunuz. Cuma günü saat 6’ya kadar bırakılan yorum sahiplerinden birisi bu özel ve güzel tutunun sahibi olacak. Hediye tütü, 1-10 yaş arası tüm prenses periler için.

Dip not: Kazanan prenses belli olduktan sonra yaş ve bel ölçüsünü isteyeceğiz. Kazanan talihli yurtiçinde ise kargo ücretsiz, yurtdışında ise kazanan talihli tarafından karşılanacak.

Prenses ve Bezelye Websitesi
Prenses ve Bezelye’nin facebook sayfası


Etiketler:
Kategoriler: Tanıtım/Hediye

Benzer Yazılar:
 • Prensesin Terzisinden
 • Girişimci Anneler – Edukids Eğitici Oyun Kartları
 • Gelinin Türkçesi Projesi / Turkish of the Bride Project
 • Girişimci Anneler – Eğlen Öğlen Kitapları
 • Filin Banyosu – Akıllı telefonlar ve iPad için interaktif çocuk kitabı

 • «       |       »
  "Girişimci Anneler – Prenses ve Bezelye’den peri tütüsü hediye" için 5 Yorum yapılmış.

  1. Berna says:

   Ne güzel tütüler ve ne güzel bir fikir 😉

   “Prensesime tütü istiyorum” yazısını nereye yazacağız? Bloga yorum yazmak yeterli mi? Tütülerle hiç işim olmadı şimdiye kadar, ama bunlar harikalar!

  2. funda says:

   merhaba bu tütülere bayıldım kızım için bende katılmak istiyorum çekilişe

  3. Pırıl Zeynep Aslan says:

   Dilerim her prensesin bir tütüsü olsun…

  4. ışıl öztaşbaşı says:

   bende çekilişteyim….

  5. Prenses tütüler, benim prensesimin olsun 🙂

  Trackbacks/Pingbacks

  1. Güzel şeyler… | prensesvebezelye
  2. Prensesin Terzisinden | Pratik Anne
  designed by GeCe for personal use of Pratik Anne