Nehir anısına, KAÇUV yararına aile koşusu – 25 Eylül

Sep 17, 2011 - 0 Yorum

Facebook’tan beni takip edenler, Nehir‘in annesi Zeynep Bayazıt’ın kurduğu Nehir’in Çocukça Yaşam Gönüllüleri Derneğinin ilk etkinliği olan Nehir anısına, KAÇUV yararına koşu duyurusunu görmüşlerdir.

Kısa adı ÇOYAG olan Nehir’in Çocukça Yaşam Gönüllüleri Derneğinin amaçları websitelerinde şöyle belirtilmiş:

Birincisi, tedavideki çocukların çocukluklarını yaşamaları için projeler üreteceğiz veya önerilen projelere destek olacağız. Buna bağlı olarak ailelere de bu süreçte destek olacağız.

İkincisi, Türkiye’de kullanılmakta olan tedavilerin kalitelerini arttırmaya yönelik çalışacağız. Bu doğrultuda doktorları ve bakımları üstlenen hemşireleri destekleyeceğiz.

Türkiye’de bu konuda çalışan vakıf ve dernekler ile işbirliği içinde olacağız.

ÇOYAG’ın bu konudaki ilk projesi de KAÇUV yararına gerçekleştirelecek olan, Nehir’in anısına düzenledikleri aile koşusu.

KAÇUV nedir derseniz, uzun adı Kanserli Çocuklara Umut Vakfı olan ve amacı kanserli çocukların tedavilerinin kesintisiz sürdürülmesi ve yaşam kalitelerinin arttırılması olan başka bir dernek. KAÇUV’un Aile Evi, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yakınında, burada tedavi gören çocukların ve ailelerinin tedavileri süresince konaklamalarını kolaylaştıracak,  hastane yakınında ev ortamı sağlayacak projelerden bir tanesi. Bayazıt ailesi bu evde, Nehir anısına, KAÇUV Aile Evi’nde, çocukların oyun oynayabilecekleri bir oyun köşesi yapılmasına destek olacaklarını yazmış.

Şimdi benim siz annelerden bir ricam var. Lütfen sözüm ona bilmemne bilincini artırmak için Facebook statünüze doğumgününüze göre bilmemkaç vakit önce ne yemediğiniz yazmayı bırakın, gerçek bir amaca gerçekten fiziken ve madden destek olun.

Bu tarz toplum gönüllülüğü ve bağış kampanyalarına destek bilinci benim için çok önemli. Sene başında buradaki çocuk hastanesi yararına 80 kat çıkmıştım. Daha geçtiğimiz haftasonu Chicago’daki TACA derneği yönetimi ve gönüllüleri olarak ALS hastalarına destek olan dernek yararına topluca yürüdük. E ne olmuş merdiven çıktıysan, parkta yürüdüysen derseniz, ilkinde $1,400 ikincisinde $2,500 bağış topladık. Bizim gibi binlerce insan vardı. Derneklere yapılan desteği hesap edin. Kendi imkanı olmayanlara ve devletten hayır bulamayanlara bu dernekler destek oluyor.

Bu da ilginizi çekebilir:  Paylaşma ve bağışlama

Siz de aynı şekilde ÇOYAG aracılığı ile KAÇUV’a ve KAÇUV’ın Aile Evi projesi ile tedavileri sırasında çocukça yaşama imkanı bulacak çocuklara destek olabilirsiniz. Hem Nehir anısına hem de kanserli çocuklar yararına bu koşuyu tüm tanıdık ve arkadaşlarınız arasında duyurun, ve de eşofmanınızı, spor ayakkabılarınızı giyin, koşuya katılın ve maddi olarak destek olun. Ne kadar çok olursanız hem o kadar eğlenceli olur, hem de etkili.

Ben hep derim, bu dünyayı kurtaracaksa anneler kurtaracak.

Zeynep Hanım başta olmak üzere tüm Bayazıt ailesine şimdiden ellerine sağlık, ayaklarına kuvvet.

Etkinlikleri ve gelişmeleri takip etmek için:

NEHİR ANISINA KAÇUV YARARINA AİLE KOŞUSU

İSTER KOŞ İSTER YÜRÜ!

Gün:  25 Eylül 2011, Pazar

Yer :  İ. T. Ü.
Ayazağa Kampüsü,
Süleyman Demirel
Kültür Merkezi

Saat: 10:00 – 12:00

Parkuru, biraz da Nehir’e selam olacak şekilde, 3.5 km. olarak düşündük. 

Sponsorların desteği ile içeceğimiz ve gönüllülerin el maharetiyle yiyecek ikramımız olacak.

Bugünün amacı, gönüllüler olarak biraraya gelip, kanserli çocuklara, ve ailelerine onların yanlarında olduğumuzu göstermek.

Haydi! Bekliyoruz: “Her Hava Şartında”!

Katılım ücretleri:
Yetişkin: 20 TL
Çocuk: 10 TL
Aile: 40 TL

Etkinliğe katılım ücretleri, KAÇUV yararına, KAÇUV yetkilileri tarafından koşu gününde toplanacaktır.
Online kayıt formunu dolduran ilk 250 kişiye etkinlik günü birer COYAG tişörtü hediye edilecektir.
Etkinlik günü sınırlı sayıda tişört satılacaktır.

Koşuya katılım formunu doldurmak için tıklayınız.
www.coyag.org/form.html


Etiketler:
Kategoriler: Sosyal Sorumluluk

Benzer Yazılar:
  • Sanat Küçük Kalplere Dokunuyor
  • Yardım kampanyası ve ihtiyaç duyuruları
  • Gamze Akbaş İçin 1 Tüp Kan, Çocuklar Gelin Olmasın ve diğerleri
  • Gamze Akbaş’a yardım konusunda
  • Hayırlı İşler

  • «       |       »
    Bir Yorum Yazın

    designed by GeCe for personal use of Pratik Anne